Тваринництво

Офіційна статистика неточно відображає обсяг ринку дрібних птахогосподарств

Більша частина дрібних птахогосподарств, господарств населення не зареєстрована і перебуває у «сірій» зоні. Тому дуже складно точно прорахувати, скільки продукції птахівництва виробляється в цьому сегменті.

На цьому наголосив генеральний директор Міжрегіонального союзу птахівників та кормовиків України Вадим Шиян.

За його словами, це можуть порахувати виробники кормів, ветеринарні компанії, які знають цей ринок. Вони бережуть своїх споживачів і готові за цей ринок боротися, оскільки його обсяг досить серйозний.

«Навіть якщо офіційна статистика показує, що приблизно 50% продукції птахівництва виробляється у приватному секторі, то можна лише уявити, який тіньовий масив ще незадіяний», – зазначив Вадим Шиян.

Він нагадав, що державна статистика базується на формі № 24-сг (дані про виробництво продукції тваринництва та кількість сільгосптварин), яку подають зареєстровані сільгосппідприємства. Офіційна статистика щодо роботи дрібних птахогосподарств, господарств населення неточна, підкреслив експерт.

Нагадаємо, на 1 серпня, за даними Держстату, у господарствах населення поголів’я птиці становило 129,1 млн голів проти 119,8 млн голів у промислових підприємств.