Тваринництво

Очікується зростання експорту українського вершкового масла

Очікується зростання експорту українського вершкового масла

Ціна вершкового масла на європейському ринку демонструє стрімке зростання. Якщо ще недавно з ЄС в Україну завозили великі обсяги товару, то сьогодні трейдери вже розмірковують щодо закупівель українського масла для ЄС.

Про це пише Інфагро.

Адже собівартість імпорту, наприклад, польського масла наразі вже перевищує позначку 205 грн/кг.  Не дешевший теоретичний імпорт товару і з Білорусі.  Загалом, трейдери перестали укладати нові контракти на імпорт. 

В Україні знайти масло 82% жирності по 165 грн/тонна ще можна. Але переважно оператори виставляють товар на продаж за ціною, вищою за 175 грн/тонна.

Отже, українське вершкове масло виявилося дешевшим, ніж у сусідів, і не тільки. А це означає, що найближчим часом укладатимуться експортні контракти. Тобто масло в Україні й надалі дорожчатиме. 

До інших чинників додається й сезонне скорочення випуску товару. За офіційною статистикою, виробництво масла в Україні за три квартали скоротилося на 12% – до 58,8 тис. тонн. Найближчими місяцями падіння виробництва посилиться ще й через відмову операторів від сушіння молока через значне подорожчання газу.

Як повідомлялося, за три квартали експорт вершкового масла скоротився на 16,7%.

Нагадаємо, на останніх торгах GDT вершкове масло подорожчало на до $5111/тонна.