Обмеження свиноматок у годівлі зменшує вагу відлучених поросят
Поросята мають меншу вагу під час відлучення через обмежувальний метод годівлі свиноматок, який передбачає скорочення споживання ними корму до 15% у перший тиждень лактації.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Максимізація споживання корму в період лактації свиней обов’язкова і повинна бути основною метою системи годівлі. Однак багато зоотехнологів воліють застосовувати обмежувальну програму годування, яка поступово збільшує дозу корму для свиноматок перед переходом на режим годування досхочу. Та свиноматки не компенсують низький рівень годівлі в перший тиждень після опоросу за рахунок споживання більшої кількості корму на пізнішому етапі лактації, отже, втрачають більше маси тіла.
Свинарі, які практикують обмежувальний метод годівлі свиноматок, побоюються, що годівля досхочу призведе до перегодовування. А це своєю чергою спричинить мастити, зниження молочності, діарею у поросят, запори у свиноматок та ефект плато, коли свиноматка достигне рівня споживання корму 4-5 кг і зупиниться на ньому до кінця лактації.
Однак дані показують, що зменшення споживання корму на будь-якому тижні лактації через нав’язане обмеження або поганий апетит свиноматки збільшує втрату ваги тварини, знижує її репродуктивну ефективність після відлучення, а також зменшує вагу відлучених поросят.
Нагадаємо, годівля свиноматок із першою поросністю потребує особливої уваги.