Тваринництво

Годівля свиноматок із першою поросністю потребує особливої уваги

Годівля свиноматок має вирішальне значення для забезпечення їхнього здоров’я і тривалого продуктивного використання у будь-якій системі утримання, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Після встановлення поросності тварина споживає корм дуже ефективно для нарощування маси тіла й розвитку ембріонів. Ремонтна свинка чи доросла свиноматка перебуває в анаболічному стані і може добре відновитися за відносно низького споживання поживних речовин корму.

Однак у цей період потрібно ретельно контролювати стан тварини, щоб вирівняти вгодованість свиноматок й отримати максимальну кількість тварин із оптимальною кондицією за ставлення на опорос. Це дасть змогу збільшити кількість поросят у гнізді і під час народження, і за відлучення, мінімізувати надмірну втрату маси тіла свиноматки під час лактації та в період від відлучення до наступного опоросу, знизити відсоток вибракування свиноматок й оптимізувати витрати корму.

Особливо уважно слід ставитися до годівлі свиноматок із першою поросністю, оскільки стан першоопороски впливає на всю подальшу продуктивність.

Свинки сучасних інтенсивних генотипів починають своє репродуктивне життя за маси тіла 135-145 кг і до шостого-сьомого опоросу мають набрати 240-250 кг. У цей період їхній організм розвивається нелінійно й потребує відповідної годівлі для забезпечення відповідного збільшення маси тіла до наступного опоросу.

Як повідомлялося, перехід із гранульованого корму на розсипний може спровокувати аборти у свиноматок.