Тваринництво

Обмежені можливості експорту зернових стали певною підтримкою свинарству, – думка

Обмежені можливості експорту зернових стали певною підтримкою свинарству, – думка

Розвиток тваринництва за експортної блокади може стати рятівним колом для українських аграріїв.

У цьому переконаний засновник ТОВ «Генесус Україна» Євген Шатохін, повідомляє асоціація «Свинарі України».

Більшість підприємств на територіях, не уражених бойовими діями, продовжують працювати в штатному режимі. Зокрема, ферма-нуклеус «Аграрна компанія 2004», яку технічно підтримує «Генесус Україна», з першого дня війни працює без змін виробничих процедур із дотриманням виробничого плану, наголосив Євген Шатохін.

«Оскільки ми оновили поголів’я кнурів наприкінці минулого року з розрахунком наших потреб до кінця поточного, то не відчуваємо дискомфорту через те, що наразі неможливо завозити живих свиней з-за кордону, – зауважив він. – Проте інших переваг через це ми не відчуваємо».

За словами Євгена Шатохіна, запити на племінних тварин є, але великих черг не спостерігається.

«Після перемоги ситуація зміниться, – вважає він, – економіка почне відновлюватися, платоспроможність населення теж, а це – завжди хороший сигнал для попиту на м’ясо. У відповідь на це зросте потреба і в якісній генетиці».

До того ж, попри загальну невизначеність, зараз є ті, хто працює на випередження.

«Через значно менші можливості для експорту вітчизняних зернових і продуктів переробки олійних культур вітчизняне свинарство отримало своєрідну підтримку, – підкреслив він. – Так, підприємства, які мають відповідні запаси для експорту, тепер намагатимуться пропустити їх через тварин, аби зменшити втрати та забезпечити ліквідність».