Тваринництво

Невеликим сироварням доцільно купувати молоко на більших фермах

Невеликим сироварням доцільно купувати молоко на більших фермах

Невеликим сироварням варто домовлятися щодо молока-сировини з більшими молочними фермами, оскільки малі не в змозі забезпечити якість і обсяги.

Про це на Всеукраїнському практичному форумі «Молочна ферма. Ефективне виробництво» порадив Назар Кміть, співвласник ТОВ «Мукко», яке виробляє коров’ячі і козині сири під однойменним брендом.

«Близько 15 молочних ферм хотіли продавати нам своє молоко. Але на жодній я не побачив якісної сировини. Тому проблема є, – розповів він. – Наше інспектування Стрийського району Львівської області, де ми знаходимося, показало, що немає маленьких хороших ферм, які можуть давати стільки молока, як нам треба. Я рекомендую домовлятися з більшими молочними фермами щодо поставок якісної сировини».

Наразі у маленьких ферм складно знайти якісне молоко, їм складніше дотримуватися вимог для отримання сировини високих ґатунків, додав Назар Кміть.

«Наше господарство також купує молоко, бо обсяги продажів сирів зростають швидше, ніж ми можемо виростити наших корів і кіз, – зауважив він. – По козячому молоку в нас дефіцит, тобто ми не продаємо сири, як немає сировини. А коров’яче молоко купуємо на перевірених фермах».

Як повідомлялося, в Україні майже немає молока, придатного для виробництва сиру.

Нагадаємо, у І півріччі 39,5% молока на переробленні від професійних господарств було екстраґатунку.