Тваринництво

Нестача молока провокує подальше зростання закупівельних цін на нього

У другій половині липня ціна на сире молоко зростала досить активно. Так, екстраґатунок додав 38 коп. і наразі в середньому коштує 9,87 грн/кг.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

При цьому збільшується розрив між екстраґатунком і нижчими сортами. За словами аналітика АВМ Володимира Андрійця, наразі різниця між ґатунками екстра та вищий складає 75 коп. і є найбільшою цього року. Також вона на 25 коп. більша, ніж у липні 2018 року, що свідчить про зростання попиту на якісне молоко, зазначив він.

Ціна молока вищого ґатунку зросла на 19 коп. – до 9,12 грн/кг.

Перший ґатунок подорожчав на 16 коп. і зріс у середньому до 8,87 грн/кг.

Різниця між вищим і першим ґатунками стабільна і становить 25 коп., тоді як у липні минулого року вона сягала 45 коп.

Зміни в ціновому діапазоні між ґатунками набувають нових обрисів і така тенденція закріплюватиметься надалі у зв’язку з новими вимогами щодо гігієни молока та молочних продуктів, підкреслили в АВМ.

Середньозважена ціна молока у липні склала 9,17 грн/кг, що на 69 коп. (8,1%) вище, ніж за аналогічний період 2018 року.

На зростання ціни нині тисне низка чинників. Головний із них – нестача молока. Цього року сезон «великого молока» неповноцінний, що зумовлено скороченням чисельності дійного поголів’я корів в Україні.

Також важливий вплив зовнішньої торгівлі, активність якої зараз несподівано посилилася через появу нового вікна можливостей для експорту молочних продуктів до країн СНД, контракти на поставки яких уже підписані.

Ще один несподіваний чинник – відсутність запасів сухого молока у великих операторів, що створює додатковий попит на внутрішньому ринку, наголосили в АВМ.

Активна фаза зростання ціни на молоко зберігатиметься до середини серпня, а надалі сповільнить темпи зростання, прогнозують в АВМ. Висхідний ціновий тренд зберігатиметься орієнтовно до жовтня.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!