Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Неправильно налаштовані системи охолодження на свинокомплексі збільшують витрати води

Неправильно налаштовані системи охолодження на свинокомплексі – туманоутворення та розбризкування – впливають на збільшення витрат води.

За розбризкування охолоджувальний ефект виникає не від води, що потрапляє на шкіру свині, як у технології утворення туману, а під час її випаровування. Типова схема керування системою передбачає 1 хвилину розбризкування через кожні 5-15 хвилин. Тривалість циклу залежить від температури в приміщенні.

Неправильне налаштування системи призводить до перевитрат води: вона не встигає випаровуватися, стікає на підлогу й далі – в систему гноєвидалення.

Як свідчать результати дослідження, через порушення в роботі системи на одній із свиноферм до ванни з гноєм протягом доби потрапило 2,2-2,5 тис. л «зайвої» води.

Тому контроль за циклами ввімкнення та вимкнення системи дозволить ефективніше використовувати воду, скоротивши відсоток її потрапляння в систему гноєвидалення до мінімуму.

Те ж саме стосується й системи попереднього зволоження свинарника. Вона полегшує миття та дезінфекцію приміщення. Після «замочування» значно легше відмивати бруд, що присихає чи в’їдається в панелі загонів, підлогу, обладнання.

Періодичне зволоження економить воду – на брудну поверхню розбризкується невелика кількість води, яка просочується в затверділий бруд. Рекомендована тривалість циклу – 5 хвилин роботи системи через кожні 1-2 години.

Журнали