Тваринництво

Некроз кінчиків вух найчастіше уражує поросят

Синдром некрозу вух у свиней (некроз кінчиків вух) ‒ хвороба комплексної етіології, що характеризується виразками по краях вушної раковини. Останніми роками все більше науковців і лікарів-практиків говорять про неї як про серйозну проблему в свинарстві,  особливо з інтенсивною технологією.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Найчастіше синдром некрозу вух уражує поросят, особливо відлучених, на дорощуванні й відгодівлі. В ослаблених і виснажених тварин хвороба виникає доволі легко навіть від слабких шкідливих чинників. Так, з’явившись у поросят одного разу, найчастіше залишається на все життя, аж до забою. В клітці чи приміщенні можуть бути уражені кілька тварин або й усі.

Хвороба проявляється за відносного здоров’я свиней і характеризується однобічним або двобічним некрозом різних частин вушних раковин, хоча найчастіше уражується кінчик або задня стінка вуха.

Випадки ураження поросят в різних країнах різні. Так, у господарствах Франції некроз кінчиків вух виявляли лише в 11% поросят. У Греції цю патологію реєстрували в 20% поросят; до того ж вони відставали в рості й мали проблеми зі здоров’ям, їх загибель у групі була близько 15%.

Некроз кінчиків вух завдає значних економічних збитків, зумовлених наслідками: низька середньодобова маса тіла, збільшення витрат на годівлю, гнійні запалення суглобів, м’язів і загибель через сепсис.

Раніше ми писали, чим небезпечна для поросят гепатодистрофія.