Тваринництво

Навіть малі дози мікотоксинів погіршують здоров’я та продуктивність свиней

Навіть малі дози мікотоксинів погіршують здоров’я та продуктивність свиней

Результати останніх досліджень показали, що мікотоксини навіть у низьких дозах здатні погіршувати здоров’я та продуктивність свиней.

Так, мікотоксини зменшували середньодобові прирости маси тіла через один тиждень, мали тенденцію до зниження маси тіла через два тижні й не впливали на загальну продуктивність після п’яти тижнів.

Згодовування контамінованого мікотоксинами корму знижувало кількість нейтрофілів і рівень холестерину в сироватці крові.

Кормова добавка на основі клітинної стінки дріжджів знижувала показник окислювального стресу 8-OHdG в сироватці й мала тенденцію до зменшення глибини крипту у дванадцятипалій кишці. Не спостерігали вплив на прозапальний цитокін, малоновий діальдегід та імуноглобулін G у сироватці крові та кишці як у групах свиней, яких годували мікотоксинами, так і в групі тварин, які отримували адсорбент.  

Мікотоксини в раціоні свиней у дозі, що не перевищує регуляторний рівень, мали незначний плив на ріст, продуктивність і гематологію, але додавання адсорбенту на основі екстракту клітинної стінки дріжджів додатково знижувало окислювальний стрес у тварин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!