Напередодні зими необхідно перевірити герметичність пташника
Для ефективної роботи пташників вирішальне значення має регулярне техобслуговування обладнання. У холодну пору пріоритетом обслуговування є герметичність пташника.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Герметичність важлива протягом року для належного контролю за навколишнім середовищем, але взимку – найбільше, щоб мінімізувати витік повітря та зменшити використання палива.
Тріщина або щілина розміром в 3 мм з обох боків будинку завдовжки 120 м еквівалентна отвору в стіні площею понад 0,72 м2 .
Єдине повітря, що має потрапляти у пташник, – те, що надходить з мінімальною вентиляцією через припливні клапани.
Якщо пташник оснащено шторами, вони повинні щільно прилягати до рами з усіх боків. Обірвані кріпильні стрічки слід замінити, щоб штори не провисали.
Якщо у пташнику є тунельні стулки, вони повинні щільно прилягати до монтажної рами.
За наявності підвісної стелі в пароізоляції не повинно бути отворів, які дозволять теплому повітрю виходити на горище. При цьому витрачається паливо та утворюється конденсат на горищі, що знижує ефективність вентиляції.
Настінні припливні клапани слід регулярно перевіряти: вони мають відчинятися та зачинятися належним чином і щільно.
Шнури, закріплені на тросі або стрижні, що відповідають за відчинення клапанів, найчастіше розтягуються під час роботи сервоприводу. Їх теж потрібно перевіряти та виправляти такий недолік. Сервоприводи можуть запускатися тисячі разів за зимовий тур. У цих пристроїв є шестерні та прес-маслята під кришкою, які захищають шестерні від пилу та бруду. Фітинги час від часу теж потребують мастила для належної роботи.
Витік повітря згубно впливає і на продуктивність птиці. Курчата легко переохолоджуються через витік повітря біля опор, фундаменту, припливних клапанів, штор та торцевих дверей, і наслідки переохолодження можуть бути непоправними.
Нагадаємо, уваги потребують також робота вентиляторів у пташнику і тиск газу.