Тваринництво

Найбільшою проблемою через пандемію для птахівництва стали збої в ланцюгу постачань

Компанія WATT Global Media (США) провела нове щорічне опитування 560 респондентів з усього світу щодо макротенденцій, що впливають на птахівничу галузь та як виробники продукції птахівництва, дієтологи й виробники кормів адаптуються до цих змін і викликів. Одне з питань було про основні труднощі, на які їхня компанія наразилася у 2020 році через пандемію COVID-19.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Так, 66% респондентів зазначили, що найбільшою проблемою були збої в ланцюгу постачань.

Другою за значущістю проблемою, яку назвали 57% респондентів, стали труднощі, пов’язані із забезпеченням безпеки персоналу.

40% респондентів назвали серед істотних проблем для їхнього бізнесу нестабільність цін на сировину, втрату роботи або скасовані замовлення через зниження купівельної спроможності населення і, як наслідок – споживчого попиту і невизначеність ринку.

При цьому деякі країни (Бразилія, США, окремі азійські країни) підтримували  споживчий попит різними програмами державної підтримки, пов’язаними з пандемією.

Завершили перелік п’яти основних небезпек унаслідок пандемії COVID-19 зменшення оборотних коштів і бюджетів підприємств – 34%. 

Також 32% респондентів зазначили дефіцит персоналу, а 28% – випадки закриття підприємств через спалахи коронавірусу.

Як повідомлялося, рослинництво виявилося стійкішим під час пандемії, ніж тваринництво.

Довідка

Переважну частину учасників опитування становили дієтологи, консультанти й фахівці ветеринарного профілю, пов’язані з птахівництвом; 16% працюють у сфері керування птахівничими підприємствами або володіють ними. Близько 38% респондентів представляли Латинську Америку, 17% – Східну та Південно-Східну Азію, 12% – Європу, зокрема Україну, 10% – Африку, 4,5% – Близький Схід.