Тваринництво

Найбільше від дефіциту вітаміну А потерпають телята й корови

Найбільше від дефіциту вітаміну А потерпають телята й корови

Потребу великої рогатої худоби в каротині в зимовий період задовольняють насамперед згодовуванням кормів, що містять підвищену кількість каротину: сіно, сінаж, трав’яне й хвойне борошно, високоякісний трав’яний силос, моркву.

Влітку за достатнього забезпечення корів зеленими кормами потреба в каротині повністю задовольняється. Добова потреба в каротині для дійних корів становить 50-60 мг у розрахунку на одну кормову одиницю.

Найбільше від дефіциту вітаміну А потерпає молодняк і корови, що дають велику кількість молока за раз. Організм тварини накопичує вітамін і за потреби використовує його запаси. Чим більші лактація й обсяги молока, яке дає корова, тим більшу кількість вітаміну слід додавати в раціон ВРХ.

Телятам, народженим у зимовий період, рекомендується робити ін’єкції вітаміну А внутрішньом’язово.

Водночас передозування вітаміну А в організмі худоби призводить до серйозного отруєння. Тому слід чітко дотримуватися рекомендацій ветеринарного лікаря.

Для тварини не має значення, в якій формі надходить цей вітамін: у чистому вигляді, в препаратах або у вигляді каротину. Виняток становлять новонароджені, організм яких не може перетворювати каротин на вітамін А, тому вони повинні отримувати безпосередньо чистий вітамін А.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!