Тваринництво

Найбільша виводимість – в яєць модального класу від несучок певного віку

Найбільша виводимість – в яєць модального класу від несучок певного віку

Від маси яєць залежать якісні та кількісні показники інкубації: відсоток виводу молодняку, виводимість яєць та якість/життєздатність добових курчат. При цьому науково-практичні дослідження доводять, що найбільша виводимість – в яєць із середніми ваговими показниками, так званого модального класу, від несучок певного віку.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Так, встановлено, що найбільшу виводимість (89,8%) отримували від яйця середньої маси (51-60 г). Цей показник був вищим, ніж виводимість і з яєць із малою масою (40-50 г) – різниця становила 18,3%, і з великих яєць (61-70 г) – різниця -10,3%.

Аналогічні результати отримані на курях батьківського стада кросу Ross-308. Найбільші показники виводу отримували від яєць середньої маси (56-60 г), при цьому було виявлено вірогідну різницю (-0,51) між виводимістю та масою яєць.

З віком птиці відбувається і зниження заплідненості яєць. Крім того, незначно, але змінюється форма яєць. При цьому наявна тенденція до округлення форми у другу чверть циклу, тобто у пік несучості, у курей кросу Родоніт. У курей кросу Lohmann Braun яйця під кінець періоду продуктивності стають подовженішими (індекс форми знижується).

Як повідомлялося, зниження рівня кисню в інкубаторі може призвести до скорочення виводу курчат до 55%.