Тваринництво

Зниження рівня кисню в інкубаторі може призвести до скорочення виводу курчат до 55%

Зниження рівня кисню в інкубаторі може призвести до скорочення виводу курчат до 55%

Від умов, у яких знаходяться яйця до і під час інкубації, залежить рівень споживання кисню та виділення вуглекислого газу. Крім того, газообмін у зародків змінюється з віком і має видові особливості, що, своєю чергою, необхідно враховувати і під час моніторингу показників дихання, і під час контролювання основних параметрів вентиляції в інкубаційній/вивідній шафі та в самому інкубаторії.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Науковці встановили, що за зниження рівня кисню у попередньому інкубаторі після п’ятої доби інкубації до 18% спостерігається зменшення виводимості яєць. За зниження рівня кисню до 20% вивід курчат зменшується на 5%, а за зниження рівня оксигену у повітряному просторі інкубатора до 15% – падає до 55%.

При цьому є ознаки хронічної та гострої гіпоксії, які гальмують темпи ембріонального розвитку, знижують кількісні та якісні показники виводу молодняку, що призводить і до подовження/розтягнення «вікна виводу».

У такому разі хронічна гіпоксія спричиняє порушення формування як самого судинного поля алантоїсу, так і всієї серцево-судинної системи зародка. Коли зародок наражається на гіпоксію з перших діб інкубації, виникають патології дзьоба, очей, нервової системи, самого тіла, кінцівок, серця та кровоносної системи.

Так, після чотирьох діб інкубації (у період першого критичного періоду для курячих зародків) гіпоксія спричиняє порушення циркуляції крові, розвитку та функціонування кардіоваскулярної сітки, і, як наслідок, недостатнє надходження кисню до зародка.

Крім того, гіпоксія затримує розвиток легень і всієї дихальної системи у зародків, знижує вміст гемоглобіну в крові та змінює рівень гематокриту у ній.

Характерною ознакою для кисневої недостатності є карликовість, яка може становити до 20% всіх виявлених патологій.

У другій половині інкубації гіпоксія затримує строки виводу, збільшує відсоток неправильних розташувань зародка в яйці, пригнічує діяльність нервової системи як зародків, так і добового молодняку.

Як повідомлялося, розтин інкубаційних яєць із живими зародками дозволяє оцінити розвиток ембріонів.