Тваринництво

Найбільша проникність стінок кишківника у телят зберігається в перші шість годин життя

Досліди показали, що найбільша проникність стінок кишківника телят зберігається в перші шість годин після народження й через 12 год різко знижується, тому важливо в перші години випоїти теля первинним молоком породіллі.

На цьому наголосив Олександр Батюк, директор компанії «Євро Деталь», пише журнал The Ukrainian Farmer.

Кількість молозива вираховується залежно від живої маси теляти: якщо вона близько 35 кг – випоюють до 5 л молозива на добу, за 40 кг – до 6 л/добу, 40 кг і більше – до 7 л/добу.

Випоювати треба рівномірними порціями не менше як 4 рази/день. Молозиво має бути теплим (+36,8 °С), тому що коагуляція холодного молозива триваліша.

У телят, які тривалий час не отримували молозива, порушується нормальне співвідношення кишкової мікрофлори, внаслідок чого може виникнути диспепсія. Такі телята більш схильні до захворювань.

З 3-5 дня телятам дають теплу кип’ячену воду, яка сприяє покращенню процесу травлення. Випоювання водою починається після 20 днів, коли молока недостатньо для забезпечення організму кількістю води.

Нагадаємо, автоматичні системи випоювання забезпечують телятам цілодобовий доступ до рідкого корму. Як повідомлялося, усе більше ферм випоюють телят за допомогою мілк-барів.