Тваринництво

До 2030 року сімейні молочні ферми можуть стати конкурентами агрохолдингів

До 2030 року сімейні молочні ферми можуть стати конкурентами агрохолдингів

У рамках проєкту «Сімейні молочні ферми» в Україні працюють 23 молочні ферми. У процесі будівництва перебуває 16 ферм, ще 67 сімей ведуть перемовини щодо їхнього відкриття.

Крім того, 361 родина виявила зацікавлення в створенні своєї ферми, повідомили у Рівненській облдержадміністрації.

«Сімейна молочна ферма є найефективнішою формою молочного тваринництва, тому до 2030 року вона може повністю витіснити з ринку приватників і стати конкурентом агрохолдингів», – вважає голова правління фонду «Любіть Україну» Михайло Корилкевич.

Наступним етапом реалізації проєкту буде створення двох навчальних центрів, метою яких є підвищення професійного рівня ведення сімейних молочних ферм за допомогою практики:  Один – у селі Здовбиця Здолбунівського району Рівненської області на базі ПСП «Україна», другий – у Хмельницькій області. Зараз тривають роботи з облаштування.

Восьмеро майбутніх дорадників проходять підготовку у Навчально-науковому інституті післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України. Згодом вони навчатимуть фермерів сімейних ферм.

Як повідомлялося, на Рівненщині хочуть створити регіональний молочний кластер, що стане логічним продовженням реалізації в області проєкту «Сімейні молочні ферми».

Довідка

Проєкт «Сімейні молочні ферми» реалізується в чотирьох областях: Рівненській, Хмельницькій, Волинській і Тернопільській. Його втілює фонд «Любіть Україну» за підтримки ПРООН та уряду Швеції.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!