Тваринництво

На Рівненщині розширено перелік племінних репродукторів ВРХ

Двом рівненським господарствам – «П’ятигірське» і «Поліське» присвоєно статус суб’єктам племінної справи у тваринництві.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Рівненської облдержадміністрації.

Фермерському господарству «П’ятигірське» присвоєно статус племінного репродуктора з розведення великої рогатої худоби голштинської молочної породи.

Чисельність молочних корів із надоєм 6 тонн молока і вище у господарстві становить 87,6% від поголів’я корів. Середній надій на корову – 6,2 тонн.

Мисливське господарство «Поліське» отримало статус племінного репродуктора з розведення абердин-ангуської м’ясної породи.

Класність м’ясних корів у стаді «Поліського»: «еліта-рекорд» та «еліта» – 89% від основного поголів’я корів, I клас – 11%.

Як повідомлялося, три господарства в Івано-Франківській області отримали статус суб’єктів племінної справи у тваринництві.

Довідка

Наразі в Рівненській області – 23 суб’єкти племінної справи у тваринництві, в тому числі 14 – з розведення ВРХ молочного напряму (української чорно-рябої та голштинської порід); 2 – з розведення ВРХ м’ясного напряму (абердин-ангуської м’ясної породи); 3 – з розведення бджіл (карпатської породи); 3 – з розведення риб (коропа люблінського внутрішньо-породного типу української рамчастої породи та форелі райдужної); 1 – з проведення штучного осіменіння худоби.

Ще один суб’єкт господарювання претендує на отримання відповідного статусу в галузі молочного скотарства.