Тваринництво
Головне:
Тваринництво

На продовольчих ринках України здійснять унікальне дослідження свинини на предмет АЧС

Поділитись:
На продовольчих ринках України здійснять унікальне дослідження свинини на предмет АЧС

В Україні моніторитимуть африканську чуму свиней (АЧС) на продовольчих ринках.

Над цим дослідженням працюють ФАО, ЄБРР та Асоціація свинарів України (АСУ) спільно з Держпродспоживслужбою у рамках проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні: ІІ етап».

«Забір зразків із туш свиней на продовольчих ринках для моніторингу – унікальне дослідження не лише для України. Жодна АЧС-позитивна країна ще такого не робила», — наголосила віце-президент АСУ Оксана Юрченко.

До реалізації проекту залучили студентів та викладачів аграрних вузів (Сумського, Житомирського й Одеського). «У співпраці з фахівцями регіональних ветеринарних лабораторій вони забиратимуть зразки у туш свиней на продовольчих ринках усієї країни, – розповіла вона. – Аналізуватимуть їх за допомогою сучасного обладнання для діагностики АЧС методом ПЛР у реальному часі вартістю понад $200 тис., яке закупили в рамках діяльності проекту».

За її словами, до практики готувалися ґрунтовно: для студентів знімали освітнє відео, проводилися тренінги щодо особливостей ПЛР-діагностики. Експерти ФАО та ЄБРР брали участь у перших заборах зразків.

Фахівці ветеринарних лабораторій пройшли стажування в одній із кращих референс-лабораторій світу в Іспанії, де вчилися працювати з ПЛР-обладнанням.

Надалі у планах проекту – організація чотирьох симуляційних вправ із реагування на спалах АЧС (у вересні) та національної конференції з АЧС (у листопаді), зазначила Оксана Юрченко.

Нагадаємо, ІІ етап проекту «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні» стартував у лютому 2018 року.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!