Тваринництво

На період відлучення поросят є два типи програми годівлі

Програми годівлі поросят на період відлучення можуть відрізнятися, але кілька базових принципів є незмінними. Так, вага поросят має бути 6,5 кг за відлучення у віці 21 день та 8 кг – у 28 днів.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Залежно від віку відлучення тривалість фаз програми годівлі буде різною. Зокрема, компанія UTAGRO пропонує трифазну програму – від відлучення до набору ваги 30 кг.

Сама ж програма є двох типів: безпечна, коли всю увагу спрямовано на підтримання здоров’я кишківника і тварини загалом, та потенційна, де акцент – на максимальному рості поросяти.

Також важливо організувати ідеальне температурне середовище, бо за його порушення всі показники нівелюються й не вдасться отримати бажаних результатів.

Годівля молодняку базується на дотриманні чотирьох головних принципів. Усі поросята мають отримати достатню кількість молозива від своєї матері – так закладається фундамент високого статусу здоров’я тварини. Отже, щонайменше 12 годин порося має бути під своєю свиноматкою.

Визначальне значення має привчання поросят до споживання твердого корму від початку життя. Це можна зробити, згодовуючи легкозасвоювані корми для поросят, що запустять їхню травну систему.

Також треба привчити поросят до годівниці, адже після відлучення від свиноматки це буде єдиним джерелом корму.

Необхідно мінімізувати й стреси, працювати над збільшенням споживання корму після відлучення, поступово переходячи з молоковмісних кормів на рослинні для періоду дорощування.

Нагадаємо, цинк надважливий для поросят у період відлучення.