Тваринництво

Невеликим свинофермах оптимально вводити до зерносуміші балансувальні добавки

В Україні основні складові повноцінного раціону для свиней можна виростити у своєму господарстві або придбати в сусідньому та виготовити комбікорм на власних потужностях. Однак є комбікорми, які можливо якісно зробити тільки в умовах спеціалізованих комбікормових заводів – престартові для поросят-сисунів, стартові концентрати для поросят після відлучення або лактуючих свиноматок.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Також треба враховувати, що кормові добавки, які вводять у невеликих дозах (2-1% і менше), повинні добре розмішуватись. На базі преміксів і натуральних компонентів зерносуміші створюється повноцінний збалансований комбікорм для свиней із високим і стабільним умістом білків, жирів і вуглеводів, вітамінів і амінокислот. Комбікорм має бути гомогенним за складом у всіх відібраних зразках.

Тому оптимально технологічно, особливо для фермерських господарств і невеликих свинарських підприємств, уводити до зерносуміші як балансувальні компоненти білково-мінеральні-вітамінні комплекси або вітамінно-мінеральні бленди і премікси.

Як повідомлялося, у різні фізіологічні періоди свиноматкам згодовують різні раціони.

Нагадаємо, за 11 місяців виробництво готових кормів для свиней зросло на 7,2%.

Довідка

Повнораціонний комбікорм для свиней містить подрібнені зернові інгредієнти (кукурудзу, пшеницю, ячмінь, овес) і протеїнові складові (шроти або макухи олійних культур, дріжджі, рибне або м’ясо-кісткове борошно). Як балансувальні кормові добавки в таку суміш дозовано вводять незамінні амінокислоти, макро- і мікроелементи, вітаміни, антиоксиданти, ензими, органічні кислоти або смакові добавки. Всі складові мають бути якісними, без затхлого або мишачого запаху, не містити плісняви або ріжок.