Тваринництво
Головне:
Тваринництво

У різні фізіологічні періоди свиноматкам згодовують різні раціони

Перше парування ремонтних свинок сучасних спеціалізованих ліній відбувається у  7-8 місяців життя. Враховуючи лактаційний період у 3-4 тижні, вже протягом одного року можна оцінити молоду свиноматку, яка перевіряється за репродуктивними та материнськими ознаками.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Фізіологічно основна свиноматка постійно перебуває у трьох періодах: відносно короткому холостому; поросності й підсосу. Більшу частину свого життя (71-76%) вона перебуває у стані вагітності, який і формує її майбутні материнські якості.

Порушення технології годівлі можуть звести нанівець усі очікування, якою б потенційно багатоплідною не була свинка, з перевіреною генетикою і гарним екстер’єром.

Лактація – порівняно короткий період, який характеризується граничним напруженням організму. Та підготовка до нього відбувається в період поросності: нагромадження поживних речовин, формування майбутньої молочності та розвиток плодів.

У цей період похибки в технології годівлі – основна причина скорочення строків господарського використання свиноматки. Тому її фізіологічні потреби слід задовольняти повністю.

На практиці фактичний рівень продуктивності свиноматок значно нижчий від їхніх можливостей, і в багатьох господарствах нормою є діловий вихід 20-22  поросят на свиноматку на рік за можливості у 30 поросят.

Основне завдання технолога свинокомплексу – утримати кондиції поросних свиноматок на оптимальному рівні. Ось чому в зазначені періоди раціони для них не можуть бути ідентичними і за поживністю, і за складом.

Повнораціонний комбікорм для поросних свиноматок на більшості підприємств називається СК-1, а для лактуючих свиноматок – СК-2. Нормування показників його поживності зумовлене фізіологічними особливостями й характером годівлі тварин.

Журнали