Тваринництво

На Луганщині досягли приросту поголів’я ВРХ

На Луганщині досягли приросту поголів’я ВРХ

У Луганській області вдалося не лише врятувати поголів’я великої рогатої худоби, а й отримати приріст його на 10,2% у 2018 році завдяки впровадженню державної програми компенсації за придбання доїльних апаратів і танкерів для зберігання молока.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла директор Агенції регіонального розвитку Східного Донбасу Лариса Бичкова.

«У 2018 році на придбання доїльних апаратів з обласного бюджету Луганщини було виділено близько 650 тис. грн», – зазначила вона. – Втім, для кооперативів умови програми виявилися непривабливими, тому жодне об’єднання в області нею не скористалося».

Натомість для них чимало обладнання для доїння та молочні танкери закупили міжнародні організації – ФАО та Червоний Хрест.

Крім недостатнього фінансування, розвиток тваринництва в Луганській області гальмується ще й через те, що основні переробні підприємства опинилися на окупованій території, наголосила Лариса Бичкова.

«На підконтрольній Україні території працюють лише три заводи з переробки молока, а закупівельні ціни для домогосподарств становлять 4-4,5 грн/л», – зауважила вона.

При цьому дрібні господарства постачають близько 70% усього молока, виробленого в Луганській області.

«До війни основними ринками збуту не лише для молока, а й м’яса та овочів були промислові міста на півдні регіону. Проте тепер 11 із 14 міст не підконтрольні Україні, тому дрібні селяни відрізані від звичного ринку, – розповіла Лариса Бичкова. – Через низькі ціни й хитке становище дрібні господарства були змушені забити третину своїх молочних корів».

Нагадаємо, за підсумками січня-вересня 2019 року Луганська область – серед небагатьох регіонів, де спостерігається зростання поголів’я ВРХ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!