Тваринництво

На Київщині відкриють полігон розумних вуликів

На Київщині відкриють полігон розумних вуликів

Українсько-польський стартап AmoHive розробив та постійно вдосконалює «розумні вулики», які допомогають дистанційно спостерігати та керувати мікрокліматом вулика.  

У Білоцерківському районі планують відкрити IT пасіку, де відпрацьовуватимуть рішення з автоматизації бджільництва.

Про це повідомляє Seed.

Зазначається, що в AmoHive обладнали вулики сенсорами, які передають інформацію про стан вулика як всередині, так і ззовні. А оскільки Україна є чи не найбільшою країною у світі щодо кількості бджолярів, експериментувати вирішили тут. Зокрема, будуть навчати дітей за напрямком — «Інформатика та бджільництво».

Планується досліджувати великі дані у бджільництві, запиленні, агросекторі. У планах команди AmoHive сконструювати рухомі елементи конструкції вулика так, щоб вони могли змінювати параметри та мікроклімат у вулику відповідно до команд із сервера, що генеруються штучним інтелектом. В ідеалі, кожен вулик мав би таку собі «чорну крапку» — спеціалізований сенсорний мікрочіп. 

Автоматизація і мікроелектроніка значно знижує поріг входу до бджільництва, що зробить цей напрям масовим у світовому масштабі. Такий максимально автоматизований та керований штучним інтелектом смартвулик міг би інсталюватися на подвір’ї приватного будинку.

Читайте також: Роботизований вулик знижує експлуатаційні витрати на 90%