Тваринництво

На гістомоноз частіше хворіє хворіє молодняк птиці

Частіше за все гістомоноз виникає у птиці, у якої з тих чи інших причин знижена резистентність організму. Зазвичай це трапляється у господарствах, де птицю утримують у неналежних умовах, вона отримує неповноцінні та незбалансовані раціони, де порушують ветеринарно-санітарні умови утримання, що сприяє зниженню резистентності організму.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Брудні напувалки, годівниці, неякісний корм, неналежні умови транспортування, погано підготовлені до посадки пташники, переущільнені пташники – все це сприятливі чинники для розвитку хвороби.

На гістомоноз частіше хворіє молодняк птиці. Найбільш сприйнятливі до гістомонозу індичата від двох тижнів до двох-трьох місяців. Хоча доросла птиця також хворіє досить часто.

Як повідомлялося, лікувальні препарати проти гістомонозу згодовують із кормом або випоюють із водою.

Довідка

Гістомоноз (інфекційний ентерогепатит, тифлогепатит, Black-head – «чорна голова», LiverRot – гниття печінки) – протозойне захворювання індиків, гусей, качок, курей, цесарок, перепілок, павичів, фазанів, диких птахів. Гістомоноз у першу чергу уражує печінку й сліпу кишку індиків. Збудник хвороби може передаватися з послідом, через корм і воду.