Тваринництво

На чому заощаджує Татарбунарська птахофабрика

На Татарбунарській птахофабриці цього року ретельно проаналізували виробництво, а особливу увагу приділили комунальним витратам.

Так, раніше господарство закуповувало вугілля, а зараз перейшло на пелети для твердопаливного котла з вмонтованими грілками.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів власник Татарбунарської птахофабрики Владислав Носаченко.

«Завдяки цьому ми щонайменше на 30% менше витрачаємо на опалення», – запевнив він.

В інкубаторії запровадили водяний обігрів шаф замість електричного. Принцип дії дуже простий, зазначив Владислав Носаченко: у середині кабіни є теплообмінник із водою, що постійно циркулює. За процесу інкубації заощаджується приблизно 15%, уточнив він.

Корми птахофабрика виробляє на власних потужностях з високоякісних компонентів, які купує за ринковими цінами.

«Не бачу сенсу тут здешевлювати, бо одна помилка може дуже дорого коштувати, як відновлювати показники продуктивності, – зазначив Владислав Носаченко. –  Єдине, на що ми зараз перейшли, це частково до сої у раціон додаємо м’ясо-кісткове борошно найвищої якості з відповідними хіміко-біологічними показниками. Проте суттєвого здешевлення кормів майже не відбувається».

На вакцинопрофілактиці теж немає сенсу заощаджувати, переконаний власник Татарбунарської птахофабрики.

Як повідомлялося, Татарбунарська птахофабрика поки не збільшуватиме потужностей, зосередившись на вдосконаленні технології вирощування птиці.

Нагадаємо, «Агідель» облаштувала сонячну електростанцію на птахофермі.

Довідка

Татарбунарська птахофабрика вирощує батьківське поголів’я курей породи Адлерська срібляста. Поголів’я становить понад 100 тис. голів. Реалізує інкубаційне яйце, добовий молодняк та підрощену птицю віком 35-40 діб.