На адаптацію корів до нових умов впливає темперамент
За потоково-цехової системи утримання великої рогатої худоби й великого їх скупчення в одному місці важливо враховувати адаптивну здатність тварин. Вони змушені пристосовуватися до нових умов за переведення з групи в групу, зміни кормів тощо, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Корови-сангвініки адаптуються швидко, не втрачаючи живу масу та продуктивність. Холерики втрачають живу масу й знижують надої. Тварини-сангвініки спочатку лишаються в нормі, а потім різко знижують продуктивність. Меланхоліки адаптуються важко, іноді навіть гинуть.
Формуючи в стаді ВРХ групи за продуктивністю, треба прагнути, щоб тварини мали подібний тип вищої нервової діяльності. Зважаючи на те, що останній успадковується (коефіцієнт успадкування 0,25), учені й практики рекомендують без жалю вибраковувати тварин слабкого типу, тобто меланхоліків.
Хоча точний механізм успадкування типів вищої нервової діяльності ще не з’ясовано, певно відомо, що від двох меланхоліків народжуються лише меланхоліки. Отже, в майбутньому тип вищої нервової діяльності може бути використаний як селекційна ознака для поліпшення продуктивності й добробуту молочної худоби.
Крім того, конфліктні ситуації в групі ВРХ можна зменшити, видаливши роги й годуючи досхочу.