Тваринництво

М’ясопереробники стурбовані можливістю імпортного буму свинини

Висхідний рух цін на живець свиней, що почався у другій половині липня, викликав занепокоєння в операторів ринку.

Нині рівень котирувань на свиней забійних кондицій в Україні вищий, ніж у ключових свинарських країнах Європейського Союзу, підкреслили в асоціації «Свинарі України» (АСУ).

Наприкінці липня середня ціна свинини живою вагою в Україні була на рівні 49,5 грн/кг, або 67,8 грн/кг у перерахунку на забійну масу. При цьому у країнах-лідерах із виробництва свинини в ЄС на межі липня й серпня ціни були відчутно нижчими – 42-54,1 грн/кг.

Проте рівень цін на свинину в Україні та в країнах ЄС був співставним лише у І кварталі 2017 року, підкреслили в АСУ.

Занепокоєння у представників м’ясопереробної галузі викликало перевищення «бар’єрної» ціни на свинину. Це є індикатором зростання економічної привабливості завезення імпортної сировини для переробників, зауважили в АСУ.

Чи переросте очікування в імпортний бум, як у червні-жовтні 2018 року, аналітики поки не беруться спрогнозувати.

«З одного боку, переробники прогнозують послаблення закупівельних цін на свинину в перші тижні серпня, – зазначили в АСУ. – З іншого, протягом 31-го тижня відбувся висхідний рух цін на товарних свиней у Бельгії, Німеччині, Італії та Франції. Хоча данські, голландські й іспанські котирування поки стабілізувалися, не виключено, що і вони незабаром підхоплять висхідний тренд. Унаслідок цього розрив між «бар’єрною» ціною та цінами на товарних свиней від промислових виробників звузиться».

Крім цього, на імпортну активність впливають курси валют. Якщо у другій половині липня гривня укріплювалася до євро та долара США, то з початком серпня курс обох валют зріс, додали в АСУ.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!