Тваринництво

М'ясні породи ВРХ природно стійкіші до захворювань

Збереженість молодняку великої рогатої худоби у ПП «Євросем» сягає 99%. Для порівняння: світовий нормальний показник – 95%.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів Олександр Данилін, головний зоотехнік ПП «Євросем», яке спеціалізується на м’ясному скотарстві.

Система профілактики захворювань у компанії побудована на вакцинації – проти інфекційного ринотрахеїту, діареї, респіраторно-сінтіціальної інфекції, парагрипу. Глибокотільних корів вакцинують проти ротавірусної інфекції, Escherichia coli. Молодняк щеплять проти пастерельозу, відгодівельний молодняк – проти клостридіозу. Маточне поголів’я – ще й проти лептоспірозу, оскільки вони п’ють воду з природних джерел. Обов’язково вакцинують проти хвороб, передбачених державними нормами, зокрема проти сибірської язви. Проводять дослідження на туберкульоз, лейкоз.

«На пасовищах обробляємо тварин проти паразитів, кровосисних комах, на фермі здійснюємо повну або часткову дегельмінтизацію», – додав Олександр Данилін.

За його словами, у перехідний період можуть бути поодинокі випадки респіраторних захворювань у молодняку ВРХ. Коли вони переходять з пасовища на пасовище, можуть траплятися розлади травлення, які, втім, не потребують інтенсивного лікування.

М’ясні породи великої рогатої худоби природно стійкіші до захворювань, як порівняти з молочними, наголосив Олександр Данилін. Умови утримання також стимулюють до того, щоб вони набагато менше хворіли.

«Молочні корови утримуються в приміщенні у більшій концентрації, тому збудники хвороб постійно мігрують, – зазначив він. – У нас тривалий час тварини перебувають на пасовищі, під дією ультрафіолету. У використанні приміщень – тривалі розриви: влітку ми їх миємо, дезінфікуємо».

М’ясна корова – напівдика тварина, і вона фізіологічно міцніша за молочну. Наприклад, м’ясна корова повинна швидко та легко телитися, без рододопомоги. Теля повинно бути невеликим, але міцним, швидко набирати вагу.

«Траплялися випадки, коли наші корови народжували на пасовищі. При цьому вони намагалися сховати телят, так що ми не відразу їх знаходили», – розповів Олександр Данилін.

Нагадаємо, тривалість експлуатації м’ясних корів значно більша, ніж молочних.