Мускусним качкам забезпечують монохроматичне світло
Тривалість вирощування молодняку мускусних качок на м’ясо за інтенсивної технології дещо більша, ніж крижневих качок: самок ‒ 10 тижнів, а самців ‒ 12. Особливістю мускусних качок ‒ підвищена схильність до канібалізму, зокрема в молодняку, найчастіше за утримання птиці з високою щільністю посадки на підлозі чи в клітках.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Зважаючи на таку особливість мускусних качок, рекомендується підтримувати досить високу освітленість (15-20 лк) тільки в перший тиждень вирощування; надалі її зменшують до 2-3 лк і навіть до 1 лк.
Для профілактики канібалізму у віці 10 днів каченятам також доцільно обрізати кігті, а з 7-го по 21-й день дебікувати верхню частину дзьоба.
Із 12-тижневого віку для стимулювання правильного розвитку репродуктивної системи ремонтного молодняку освітленість у приміщенні підвищують до 10-15 лк. На такому рівні її підтримують і в період несучості.
Перевагу віддають джерелам монохроматичного світла: для молодняку ‒ блакитного й зеленого, для дорослої птиці ‒ жовто-гарячого чи червоного.
Також у вирощуванні й утриманні мускусних качок можна використовувати природне світло.
Однак за значного розвитку канібалізму птицю краще перевести в приміщення, де підтримують мінімально допустиму освітленість і використовують монохроматичні джерела світла.