Тваринництво

Молозиво корови може замінити молозиво свиноматки

Молозиво корови може замінити молозиво свиноматки

Недостатнє споживання молозива – одна з причин неонатальної смертності поросят. Молозиво свиноматки доступне тільки після опоросу й забезпечує новонароджених енергією, імунітетом і потенціалом для росту, пише журнал The Ukrainian Farmer.

На продукування свиноматкою молозива, на відміну від молока, не впливає розмір гнізда або стимуляція частоти смоктання у поросят. Кількість доступного молозива варіюється в межах 1-7 кг. Коли гніздо велике, молозива не завжди вистачатиме всім поросятам. Молозиво корови може бути альтернативою молозиву свиноматки.

Близько 80% імуноглобулінів у коров’ячому молозиві дієві і для поросят. Найсуттєвіша відмінність молозива свиноматки – більший відсоток сухої речовини та білка.

Молоко свиноматки складається з білків, жирів, вуглеводів, мінералів і вітамінів, кількість яких може змінюватися. Після опоросу вміст жиру в молоці свиноматки поступово зростає, а рівень сухої речовини та білка знижується. З 7-го по 10-й день склад молока стабільний.

Вагомим джерелом вуглеводів у молоці є лактоза, кількість якої збільшується, як порівнювати з молозивом. Рівень лактози в молоці не надто відрізняється між свиноматками, на відміну від рівня жирів, який залежить від поживності раціону свиноматки.

У молоці містяться ті самі імуноглобуліни, що і в молозиві, тільки в меншій пропорції. Особливо високим є рівень імуноглобуліну IgA, який продукуватиме свиноматка впродовж усього лактаційного періоду та передаватиме поросятам через молоко. Цей імуноглобулін захищатиме їх від кишкової інфекції. Для порівняння, наприклад, молоко корови має вищу жирність і більше білків. І те, й те молоко містить казеїн і сироватку. Вміст жирних кислот і лактози є подібний.