Молочний сектор України розробляє дорожню карту інтеграції до ЄС

Українські виробники молочної продукції вже давно орієнтуються на європейські ринки, адже співпраця з ЄС відкриває нові можливості для розвитку галузі. Саме тому українська бізнес-спільнота молочного сектору ініціювала розробку Дорожньої карти інтеграції до ЄС.
Про це повідомляє Спілка молочних підприємств України (СМПУ), яка розробляє документ у партнерстві з Асоціацією виробників молока України (АВМ).
Ініціатива з розробки цього документа є важливим кроком для подальшого економічного зростання та конкурентоспроможності української продукції. Дорожня карта – це не лише формальність на переговорному шляху, а необхідний інструмент для сталого розвитку молочного сектору.
Генеральна директорка Асоціації виробників молока України Ганна Лавренюк зазначила, що за час активних бойових дій втрачено 20% поголівʼя і близько 100 ферм зруйновано, але попри всі труднощі, обсяги виробництва молока сільгосппідприємствами вже вийшли на довоєнні показники.
«Розробка Дорожньої карти інтеграції молочного сектору до ЄС – це не тільки стратегічний документ, а й практичний інструмент, який допоможе нашим виробникам покроково впроваджувати вимоги ЄС у своїх господарствах, на переробних підприємствах», – вважає вона.
Розробка Дорожньої карти здійснюється Комітетом з євроінтеграції Спілки молочних підприємств України (СМПУ) у партнерстві з Асоціацією виробників молока України (АВМ) за підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Координуватиме процес створення Дорожньої карти Комітет з євроінтеграції СМПУ. Він був створений у 2024 році і є платформою, яка об’єднує учасників молочної галузі України для спільної роботи над поглибленням інтеграції з ринком ЄС. Його головна мета – посилення позицій і зниження ризиків для українських молочних підприємств в процесі євроінтеграції України.
«Головним напрацюванням Комітету буде створення Дорожньої карти з залученням усіх зацікавлених стейкхолдерів, а також співпраця з нашими європейськими партнерами, щоб вивчати практики і норми, за якими працює європейський бізнес, і доносити це до українських підприємців. Ми повинні показати, в якому стані знаходиться зараз український молочний сектор і які кроки ми робимо, щоб стати повноправними членами ЄС», – заявив Арсен Дідур, виконавчий директор Спілки молочних підприємств України.
Презентація фінальної версії Дорожньої карти має відбутися наприкінці 2025 року. Головними цілями Дорожньої карти для бізнесу буде обізнаність щодо ключових заходів та завдань для досягнення еквівалентності до вимог та правил ЄС, що дасть змогу оцінити ризики та можливості; для держави – якісний фідбек від бізнесу щодо необхідних інвестицій та термінів упровадження вимог; для європейських партнерів – прозорість та відкритість процесів з можливістю приєднання до проєкту.
Нагадаємо, світові ціни на молочну продукцію зросли в лютому на 4%.