Мікоплазма часто провокує артрит поросят
Основною причиною артриту поросят – доволі поширеного захворювання в промислових свиногосподарствах – зазвичай вважають гемофільоз і стрептококоз. Та спостереження останніх років свідчать, що мікоплазма відіграє чи не основну роль у розвитку артриту і сягає 1-50% за незначної смертності.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Інфекція уражує переважно молодняк свиней на дорощуванні у віці 3-30 тижнів, а також ремонтних свинок на початковій стадії поросності. У дорослих свиноматок уже розвинений імунітет проти артриту через численні атаки Mycoplasma hyosynoviae. Свій імунітет вони передають через молозиво потомству, але з часом свині втрачають материнський імунітет, і тоді їм передається інфекція від старших тварин.
M. hyosynoviae уражує суглоби та фасції сухожиль, не зачіпаючи дихальну систему. Зараження M. hyosynoviae зазвичай відбувається аерогенним шляхом. Хворі тварини інтенсивно виділяють збудник у зовнішнє середовище, тому предмети догляду відіграють дуже важливу роль в епізоотологічному процесі, бо цей вид мікоплазм має високу життєздатність.
Наприклад, збудник мікоплазмозного артриту тривалий час зберігається за низьких температур: за -30 °С – 1-3 роки, за -5 °С – до трьох тижнів. Пряме сонячне проміння чи нагрівання до +45-50 °С інактивують його за 20-40 хвилин.
Мікоплазма на інвентарі та предметах догляду може зберігатися 5-6 тижнів, у ґрунті – не більше як 25 днів, у гної – до 10 днів, у воді – до 30 днів.
Із дезінфекційних засобів мікоплазма чутлива до карболової кислоти, креоліну, 2%-го формаліну, гарячого 2%-го розчину їдкого натру.
Як повідомлялося, стрептококову інфекцію в поросят лікують сульфаніламідними препаратами.