Тваринництво

МХП збудує другу чергу біогазової станції в Ладижині

МХП збудує другу чергу біогазової станції в Ладижині

МХП планує будівництво другої черги біогазової електростанції потужністю 12 МВт в Ладижині як заводу з виробництва біометану для потреб компанії.

Про це повідомляє пресслужба холдингу.

 «Ми на нього дивимось не як на другу чергу біогазового заводу з генерацією електроенергії за «зеленим» тарифом, а як на завод з виробництва біометану для використання в наших мережах і максимального заміщення нестабільного за ціною імпортованого природного газу. Над цією новою моделлю ми зараз і працюємо», — розповів Олександр Домбровський, президент «МХП Еко Енерджи».

Він нагадав, що ТОВ «Вінницька птахофабрика», в грудні 2019 року ввела в експлуатацію першу чергу біогазового комплексу потужністю 12 МВт, яка виробляє електроенергію шляхом переробки органічних відходів курчат-бройлерів. А загальна потужність проєкту «Біогаз Ладижин» повинна скласти 24 МВт.

За його даними, обсягів електроенергії, що виробляється на першій черзі біогазового комплексу, вистачить для забезпечення всіх побутових споживачів Тульчинського і Гайсинського р-н Вінницької області. А в промисловому масштабі виробленої енергії першої черги біогазового комплексу МХП вистачить для забезпечення електрикою близько 40% потужностей агроіндустріального кластера МХП. Крім того, біогазовий комплекс виробляє органічні біодобрива.

Нагадаємо, який потенціал вітчизняної галузі птахівництва у виробництві біогазу.