Тваринництво

Магній допомагає свиням долати стрес

Магній має надзвичайно важливий вплив на подолання стресу свинями. Цей елемент ‒ один із головних активаторів ензимів, що забезпечують перенесення фосфатних груп під час розщеплення АТФ. Магній бере активну участь у формуванні кісток, регулює роботу м’язових і нервових волокон, акумулює кальцій у організмі.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Свині засвоюють магній із корму на 50-60%, що часто спричиняє його дефіцит, який супроводжується підвищеною збудливістю, слабкістю кісток, м’язовими судомами ‒ через підвищення вивільнення кальцію з організму.

Магній швидко й надійно полегшує агресивну поведінку тварин. Як регулятор він зв’язується у мозку з N-метил-D-аспартатним рецептором (NMDA). Останній належить до сімейства глутаматних рецепторів, є основою для навчання, формування пам’яті та нейропластичності через модуляцію сили синаптичного сигналу.

Неправильна стимуляція NMDA-рецептора може легко спричинити неврологічну дисфункцію. Завдяки зв’язуванню магнію регулюється активність рецептора і досягається розслаблення. Ба більше: магній потрібен для розслаблення м’язів.

Як повідомлялося, поросята, в яких немає гена стресу, не вдаються до канібалізму.