Тваринництво

Люмінесцентні лампи для пташника: Т5 проти Т8

Донедавна в більшості європейських країн для освітлення пташників найчастіше використовували лінійні люмінесцентні лампи стандарту Т8. Останнім часом провідні виробники світлотехнічного обладнання почали переходити на люмінесцентні лампи стандарту Т5. Вони мають менші габарити та вищий коефіцієнт світловіддачі, як порівняти з лампами Т8, нижчий уміст шкідливих речовин, меншу пульсацію світлового потоку.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Так, за високої стелі і відсутності колон у пташнику завширшки 12 м достатньо одного-двох рядів світильників з люмінесцентними лампами Т8 потужністю 36 Вт, а для пташників шириною 18-24 м – двох-трьох рядів. Переваги такого освітлення: споживання електроенергії щонайменше вп’ятеро нижче, як порівняти з лампами розжарювання; тривалий термін служби ламп (понад 10 тис. годин); високий рівень захисту під час санобробок. До того ж лампи цього стандарту недорогі.

Застосування люмінесцентних ламп стандарту Т8 дозволяє зменшити встановлену потужність освітлювальних установок і витрат електроенергії у пташниках на 20-30%; знизити шкідливий вплив на здоров’я людей і птиці від пульсації світлового потоку; забезпечити рівномірнішу освітленість у пташниках та ефективність світильників у цілому; підвищити екологічну безпеку електроламп завдяки істотному зменшенню вмісту ртуті у трубці.

Однак за переваги потрібно платити: лампи Т5 удвічі-вчетверо дорожчі за Т8.

Як повідомлялося, лінійні та компактні люмінесцентні лампи працюють 6-24 тис. годин.