Тваринництво

Людський голос полегшує взаємини між людиною і свинею

Свині ідентифікують людський голос як ознаку присутньої людської істоти. Інакше реагують вони на присутність людини, коли не чують її голосу.

Таких висновків дійшли вчені Французького національного дослідницького інституту сільського господарства, продовольства та навколишнього середовища, пише Pig Progress.

Дослідники висунули гіпотезу про те, що людський голос сприяє розвитку відносин між людиною і свинею. Для цього вони вивчили поведінку 90 відлучених поросят жіночої статі, розділивши їх на три групи.

1. Присутність людини з голосовим повідомленням. Експериментатор перебував у загоні протягом п’яти хвилин впродовж трьох тижнів. Через динаміки транслювався жіночий голос.

2. Присутність людини без голосового повідомлення. Експериментатор перебував у загоні протягом п’яти хвилин впродовж трьох тижнів. Через динаміки транслювався шум замість голосу.

3. Контрольна група. Поросятам забезпечували лише рутинний догляд.

Учені провели два випробування. У першому для поросят з групи 1 транслювали голос людини, а для інших – фоновий шум. Поросята з груп 1 і 2 помічали експериментатора раніше і частіше, ніж у групі 3. Поросята з групи 1 швидше пересувалися в загоні, ніж у групі 3.

У другому випробуванні транслювався тільки фоновий шум, у тому числі й для поросят з групи 1. Під час цього експерименту у тварин з’являлося більше стресових реакцій і пересувалися вони повільніше, як порівняти з іншими. У поросят з групи 1 спостерігалося більше фізичних і голосових взаємодій: вони довше перебували в зоні експерименту, ніж тварини з групи 2 і 3, і більше рохкали.

Дослідники дійшли висновку, що трансляція людського голосу не змінює реакцію свиней на людську присутність і поведінку. Однак відсутність людського голосу викликає стресові реакції і посилює інтерактивну поведінку – це свідчить про те, що поросята ідентифікують людський голос як частину необхідних властивостей експериментатора.

Як повідомлялося, незбалансованість раціону поросят провокує канбіалізм.