Тваринництво

Лише патологічне отелення передбачає втручання людини в процес

За нормального процесу отелення корови забороняється втручатися в процес, як-от розривати навколоплідні оболонки, насильно витягувати плід.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Водночас показанням для рододопомоги є патологічне отелення:

‒ тривалість стадії виведення плода понад 4 години;

‒ зникнення переймів і потуг після нормальних або бурхливих;

‒ прорізування однієї кінцівки; голови й кінцівки; тільки кінцівок;

‒ заднє передлежання (після виходу тазової частини).

Після народження плода протягом 12 годин лікар ветеринарної медицини має підсилити скорочувальні функції матки за допомогою ін’єкції окситоцину внутрішньом’язово 50 ОД, синестролу чи фолікуліну 3-5 мл внутрішньом’язово, естрофану 2 мл.

Внутрішньочеревно можна також увести 10 мл 10%-го розчину новокаїну; внутрішньоматково ‒ 2 таблетки утракуру. Крім того, слід увести протизапальні препарати, як-от дексафорт, айніл та інші. Підшкірно можна ввести 30 мл аутомолозива ‒  в 2 точки по 15 мл. Для цього після першого доїння корови здоюють у стерильну колбу останні порції молозива (70 мл). Але забороняється вводити молозиво від корів, хворих на мастит.

Для корекції перебігу отелення потрібно застосовувати антиспазматичні препарати (наприклад, сенсиблекс): для нетелей ‒ дозою 5 мл на голову; для корів ‒ 10 мл на голову одноразово. За потреби повторюють уведення через 60 хвилин.

Як повідомлялося, раннє отелення телиць дозволяє зменшити витрати на вирощування реммолодняку.