Тваринництво

Львівським фермерам виплатили 9,6 млн грн держдотацій за утримання корів

77 фермерських господарств Львівщини, в яких на 1 липня утримувалось 2522 корів, отримали 9,6 млн грн державної підтримки за утримання 1915 корів.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

«Львівщина вже другий рік поспіль посідає перше місце серед областей України за освоєнням коштів дотації за утримання корів за всіма критеріями: кількістю фермерських господарств області, кількістю корів та сумою дотації», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.

Приріст поголів’я корів за нарахованою дотацією у фермерських господарствах складає 48%, як порівняти з минулим роком.

За її словами, зростає зацікавленість особистих селянських господарств, які утримують більше п’яти корів, до офіційної реєстрації сімейних фермерських господарств та участі у держпрограмах підтримки.

«Так, у 2020-2021 роках у галузі тваринництва створено 39 сімейних фермерських господарств, які можуть залучати для розвитку власного бізнесу всі інструменти фінансової підтримки з обласного і державного бюджетів», – зазначила Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, у 2021 році на державну підтримку розвитку фермерських господарств передбачено 200 млн грн у цілому по Україні, а на напрям спеціальної бюджетної дотації за утримання корів всіх напрямів продуктивності – 60 млн грн.

Спеціальна бюджетна дотація за утримання корів нараховувалась у розмірі 5 тис. грн за голову, але не більше 250 тис. грн одному фермерському господарству.

Отримувачами такої дотації є фермерські господарства, в тому числі сімейні фермерські господарства, які утримують п’ять і більше ідентифікованих та зареєстрованих корів.

Як повідомлялося, збереженість нетелей на сімейних фермах доходить до 100%.