Тваринництво

Лікування хвороби Глессера можливо за допомогою антибіотиків чи вакцинації

Для подолання хвороби Глессера у свиногосподарстві можна застосовувати і антибіотикотерапію, і вакцинацію. Однак потрібно мати на увазі, що чинником розвитку інфекції є також несприятливі зоогігієнічні умови, нераціональне харчування й неправильний менеджмент господарства.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

До медикаментозного лікування вдаються тільки після визначення чутливості. Вважається, що збудник хвороби Глессера ‒ бактерія Haemophilus parasuis ‒ чутливий до антибіотиків, нерідко зазначають і високу чутливість до амоксициліну.

Для щеплення обирають комерційні вакцини, які містять специфічні серотипи чи складаються з нетипізованих штамів. Чинники вірулентності й захисні антигени у H. parasuis невідомі, проте підтверджено її сероспецифічний імунітет.

Найважливішим чинником ефективності вакцини є використання вакцинного штаму, представленого головним чином розповсюдженими високовірулентними серотипами.

Схему вакцинації доцільно скласти так, щоб забезпечувався імунітет поросят у період відлучення та після нього. Цю захищеність поросятам достатньою мірою надає колостральний імунітет, індукований вакцинацією свиноматок перед опоросом, доповнений згодом вакцинацією поросят після відлучення.

Раніше ми писали про особливості діагностування хвороби Глессера.