Тваринництво

Лабораторія комплексних іхтіологічних досліджень консультуватиме рибні господарства

Важливі інструменти розвитку сільськогосподарського виробництва – Центр експертиз аграрних інновацій та підприємництва і Лабораторію комплексних іхтіологічних досліджень – було представлено під час робочої зустрічі представників Білоцерківського національного аграрного університету та Методично-технологічного центру з аквакультури зі стейкхолдерами проєкту Unicloud.

Про це повідомили у Держрибагентстві.

Центр експертиз аграрних інновацій та підприємництва створено в допомогу аграрному бізнесу. Його основна функція – оцінювання ризиків та експертиза інновацій, проєктів і технологій в агровиробництві.

Лабораторія комплексних іхтіологічних досліджень – це такий собі мобільний центр реагування на проблеми рибництва. Фахівці лабораторії здійснюють первинне обстеження рибних господарств для виявлення проблем і надають суб’єктам аквакультури рекомендації щодо подальших дій.

Надалі перелік послуг центру та лабораторії розширюватиметься в залежності від запитів бізнесу.

Учасники робочої зустрічі також окреслили напрями можливої співпраці стейкхолдерів у сфері сільського і рибного господарства: надання консалтингових і консультаційних послуг, складання бізнес-планів, підготовка кадрів, участь у грантових програмах, популяризація агрокультури, залучення молоді до інновацій в агросекторі та інше.

Як повідомлялося, збільшення РАС-систем – головна тенденція в галузі аквакультури в Європі.

Довідка

Проєкт Unicloud стартував із Білоцерківського національного аграрного університету. Він  має на меті консолідувати зусилля стейкхолдерів і запровадити інноваційні підходи ведення агрокультури, в тому числі рибного господарства.