Тваринництво

Курятина МХП у ІІ кварталі в Україні дешевшала, а на експорт дорожчала

У ІІ кварталі 2022 року середня ціна на курятину з урахуванням ціни на кулінарні продукти, вироблену агрохолдингом МХП, склала $2,03/кг натуральної ваги (без ПДВ). Це на 22% більше, ніж за аналогічний період минулого року, – виключно через високі експортні ціни.

Про це повідомили в агрохолдингу.

Середня ціна на курятину в І півріччі 2022 року зросла на 24%, як порівняти з відповідним періодом минулого року, – до $1,93/кг.

Середня ціна на курятину в Україні в ІІ кварталі цього року знизилася на 12% проти показника за аналогічний період минулого року, – до $1,43/кг. Здебільшого це сталося через меншу частку продажів охолодженої продукції та зміну продуктового міксу, уточнили в МХП.

Середня ціна на курятину в Україні у І півріччі 2022 року втратила 3%, як порівняти з відповідним періодом минулого року, – до $1,51/кг.

Експортна ціна на курятину в ІI кварталі цього року зросла на 55%, як порівняти з аналогічним періодом 2021 року, – до $2,63/кг. Здебільшого далися взнаки оптимізація продуктового міксу та високі ціни на грудку та філе в Європі та країнах Близького Сходу, а також на дрібну тушку в країнах Близького Сходу.

Середня експортна ціна на курятину в І півріччі 2022 року зросла на 46%, як порівняти з відповідним періодом минулого року, – до $2,28/кг.

Нагадаємо, USDA скоригувала прогноз щодо світового експорту м’яса бройлерів на 2022 рік у бік збільшення на 1% в тому числі через покращення прогнозу його експорту з України.

Як повідомлялося, за І півріччя продажі курятини у МХП скоротилися на 12%.