Тваринництво

Курячі яйця акумулюють найбільше вітаміну Е, ніж молоко й м'ясо

Курячі яйця акумулюють найбільше вітаміну Е, ніж молоко й м'ясо

Додавати вітамін Е потрібно в усі раціони сільськогосподарських тварин і птиці, оскільки кормові компоненти не містять адекватної його кількості, яка б могла забезпечити оптимальний ріст і продуктивність птиці. До того ж уміст вітаміну Е в різних компонентах корму знижується впродовж їх зберігання.

Дослідження показали, що згодовування птиці вітаміну Е в дозі, що значно перевищувала рекомендації, призвело не лише до накопичення вітаміну Е в жировій тканині птиці, а й до збільшення титрів антитіл у крові до вірусу хвороби Ньюкасла і загалом знизило смертність стада.

Особливо ефективне збагачення курячих яєць вітаміном Е. Його концентрація в яйцях може в рази перевищувати концентрацію в яловичині, свинині, курятині та молоці.

Продукти переробки яєць, збагачені вітаміном Е, такі, як сухі яєчні продукти з цілих яєць, мають поліпшену стабільність жирів і показують менше накопичення реактивних речовин тіобарбітурової кислоти. Останні є метаболічним показником окислення в харчових продуктах тваринного походження під час зберігання.

Основна причина вищого накопичення вітаміну Е в яйцях порівняно з м’ясом або молоком – це здатність курей-несучок акумулювати до 25% спожитого вітаміну Е в яйця, в той час як рівень трансферу в м’ясо становить лише 1-2%. Саме тому курячі яйця та яєчні продукти особливо доцільно споживати для збільшення вітаміну Е людиною.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!