Тваринництво

KSG Agro планує збільшити живу вагу поросят при переведенні на дорощування

Свинокомплекс агрохолдингу KSG Agro із заміною генетики на канадську планує у віці 28 днів отримувати поросят вагою 8 кг.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник м’ясного бізнес-напряму KSG Agro Олександр Долженко.

«З данською генетикою ми мали поросят, яких переводили на дорощування, вагою 7 кг. Відповідно жива вага поросят, яких переводять із дорощування на відгодівлю, має бути 34 кг, а не 26-28 кг, як було раніше, – зазначив він. – Гадаю, ми зможемо ще збільшити цей показник».

За словами Олександра Долженка, щотижня для опоросу використовують дві зали по 98 станкомісць, тобто на тиждень – 196 опоросів.  Одна свиноматка на рік має 2,3 опоросу, але це пов’язано зі зменшенням кількості тварин і заміною стада. «Та за наших умов можливо 2,4 опоросу – так і буде після ремонту стада», – запевнив він.

Нині, коли стадо зістаріло, тут отримують 11,4 поросяти за опорос, а кількість новонароджених поросят знизилася. Відтак ці втрати доводиться компенсувати живою вагою, щоб поросята, яких щойно перевели на дорощування, були життєздатнішими.

Через 165 днів відбувається планова реалізація товарних свиней вагою 110-122 кг і більше, зауважив Олександр Долженко.

«Але тут ми можемо заощадити, знизивши поживність комбікормів шляхом зниження вмісту БМВД, олії в комбікормах, – зазначив він. – Прирости зменшаться, але ця різниця компенсується зменшенням вартості комбікормів».

Він нагадав, що ринок не вимагає великої ваги реалізованих свиней. М’ясокомбінати хочуть купувати напівтуші першої категорії з найменшою товщиною шпигу – до 2 см. А зі збільшенням ваги збільшується й товщина шпигу, і ціна на продукцію падає.

«Тому, досягнувши ваги поросяти на момент відлучення 8 кг і перевівши його на дорощування, перші два тижні ми підтримуємо його технологічними заходами: вони починають інтенсивно рости, відповідно, покращуються прирости й конверсія корму», – пояснив Олександр Долженко.

Він додав, що на відгодівлі поросят головне – створити мікроклімат, забезпечити стадо свіжим повітрям, якісним комбікормом і водою. «У результаті щоденні прирости поросят на відгодівлі до віку 165 днів становлять понад 1 кг», – зазначив Олександр Долженко.

Нагадаємо, KSG Agro планує повністю перейти на канадську генетику свиней до травня 2022 року.