Тваринництво

KSG Agro планує повністю перейти на канадську генетику свиней до травня 2022 року

KSG Agro планує повністю перейти на канадську генетику свиней до травня 2022 року

На свинокомплексі агрохолдингу KSG Agro не змінюватимуть технологію, оновлюючи поголів’я свиней канадською генетикою.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник м’ясного бізнес-напряму KSG Agro Олександр Долженко.

«Протягом року на сучасних свинокомплексах і за найсучасніших технологій повинно оновлюватися 50% стада, або ж 55% ремонтного молодняку повинно вводитися в стадо, – зазначив він. – Після опоросу, коли ми віднімаємо поросят від свиноматки, загальноприйнятий показник вибракування свиноматок за виробничими показниками становить 10% – зважаючи на кількість живонароджених поросят, молочність свиноматок, вгодованість тощо. З тим для нас добрим показником продуктивності свиноматки є середня вага поросят на гніздо 8 кг».

Нині підприємство, за словами Олександра Долженка, вибраковує до 40% свиноматок на тиждень і до 80% голів ремонтного молодняку на рік. Таким чином нарощують технологію й омолоджують стадо, пояснив він.

«Повністю на нову – канадську – генетику розраховуємо перейти до травня наступного року, – зауважив Олександр Долженко. – Але це з урахуванням того, що взимку зробимо перерву в постачанні тварин, бо у компанії, де нове поголів’я відбуває карантин, для них не створено належних умов для холодного періоду року: замість щілинної підлоги в приміщенні – бетонна, що може погано позначитися на здоров’ї свиней».