Тваринництво

Корови охоче поїдають на пасовищі злаково-бобову сумішку з райграсу й конюшини

Корови охоче поїдають на пасовищі злаково-бобову сумішку з райграсу й конюшини

Основу травостою на пасовищах інтенсивного типу них мають становити бобові й злакові, найоптимальніше – три-чотири види райграсу з різним строком дозрівання та два види конюшини, причому один із них має бути повзучим.

Ці культури ідеально співіснують у природному середовищі та на культурному пасовищі та чудово доповнюють одна одну за своїми кормовими якостями, забезпечують рівномірне надходження зеленої маси протягом пасовищного періоду. Також райграс і конюшина відрізняються від інших культур високим умістом обмінної енергії, перетравного протеїну й оптимальним цукропротеїновим співвідношенням.

Райграс порівняно з іншими злаками характеризується високим рівнем перетравності поживних речовин, інтенсивно вступає у фазу кущення, може давати до 25-30 пагонів на кожному кущі. Це дозволяє відносно рано починати випасання худоби на щойно створеному пасовищі. Також  культура має високу отавність  – інтенсивне відростання після випасу.

Конюшина повзуча активно утворює столони – горизонтальні пагони, які швидко розповзаються пасовищем і вкорінюються за натискання копитом.

Така злаково-бобова сумішка має відмінні смакові якості, її охоче поїдають корови. 50%-й уміст у ній конюшини майже повністю задовольняє потребу худоби в протеїні, а високий уміст у сухій речовині райграсу цукрів – 20-22% на відміну від 8% у грястиці – зменшує потребу у вуглеводистих концентрованих кормах (дерть злакових культур).

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!