Тваринництво

Коронавірус ВРХ не передається людині

Людину не може уразити коронавірус великої рогатої худоби. Доведено, що коронавірус ВРХ є специфічним і не може уражувати людей.

На молочних фермах слово «коронавірус» використовують, коли йдеться про причини виникнення діареї у телят або ж респіраторного захворювання у ВРХ, пише milkUa.

Штами вірусів, які спричиняють респіраторні захворювання в людей, і тих, що уражують ВРХ, різні. Тваринний коронавірус відноситься до групи 2а, а всі коронавіруси, що спричиняють респіраторні захворювання в людей, – до групи 2b.  

Існує три різні, але чітко диференційовані синдроми захворювань, викликані коронавірусом ВРХ.

Насамперед коронавірус є причиною діареї у телят, зазвичай у перші три тижні життя. Він здатний інфікувати епітеліальні клітини тонкої кишки, внаслідок чого тварини гинуть. Діарея – від помірної до сильної – триває 4-7 днів.

Зимова дизентерія – другий тип захворювання ВРХ, як правило, пов’язаний із коронавірусною інфекцією. Це високозаразне захворювання шлунково-кишкового тракту найчастіше спостерігається у молочної худоби, яка зимує в приміщенні.

Найпоширеніша ознака – раптова діарея у кількох тварин у стаді, часто – з кров’ю. Корови зазвичай відмовляються їсти корм, значно падає виробництво молока. Під час зимових спалахів дизентерії у сараях відчувається сильний неприємний запах. Специфічного лікування не існує, окрім як напування корів. Приблизно за тиждень проблема вирішується, смертність від цієї хвороби низька.

Дослідження підтверджують, що коронавірус може спричинити комплекс респіраторних захворювань у худоби. У ветеринарній літературі досить суперечлива інформація про справжню роль коронавірусу ВРХ у виникненні пневмонії.

Наразі ще немає 100% упевненості, що коронавірус ВРХ, який спричиняє діарею, такий самий, як і той, що спричиняє пневмонію.

У США існує одна комерційно доступна вакцина для захисту проти коронавірусу –  інтраназальна для профілактики діареї у телят, спричиненої коронавірусом. Схоже, що вона також запобігає спалахам дизентерії взимку у дорослої худоби.

Як повідомлялося, молочна галузь Європи вже має плани дій на випадок непередбачуваних обставин.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!