Комфорт у корівнику: зручні маршрути, стійла і вдосталь світла
Коровам потрібен простір для комфортного життя: для відпочинку, споживання їжі та води, доїння й охоти, чищення шерсті та спілкування між собою. Як стверджують фахівці, корови з однаковим генетичним потенціалом і кормовою базою дають на 20-30% більше молока внаслідок поліпшення мікроклімату та продуманого планування приміщень.
Маршрути корів мають бути зручними для ходьби в загонах і до доїльної зали – без перешкод і з оптимальною шириною проходів. Уся підлога повинна бути без виступів і мати хороше зчеплення.
Не менш важливе для тварин комфортне стійло. Розробляючи параметри і конфігурації стійлового обладнання, враховують фізіологічні особливості корів – щоб вони могли природно лягати й вставати з подачею тулуба вперед, для цього ширина стійла має бути не менше як 1,2 м.
У виборі стійла прив’язного типу потрібно звернути увагу на максимальну комфортабельність у використанні як для тварин, так і працівників, надійність і високу міцність конструкцій, антикорозійну стійкість і простоту конфігурації, а також на відповідність гігієнічним і санітарним нормам.
Комфорт корів забезпечує 16-18 годин світла на добу, для сухостійних корів – 6-8 годин. Удень освітленість корівника має бути на рівні 200 люксів, вночі – 50 люксів, у доїльних залах – 500 люксів.
Як повідомлялося, рівненська сімейна ферма збудувала корівник за нестандартним проєктом.