Тваринництво

Коли свинарник треба охолодити сильніше, ніж рухом повітря

Коли свинарник треба охолодити сильніше, ніж рухом повітря

Якщо у свинарнику необхідно досягти більшої прохолоди, ніж за руху повітря, з цим впорається система випарного охолодження. Так температуру в приміщенні можна знизити на 10-12 °C, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Отже, за зовнішньої температури +35 °C на ділянці відгодівлі спочатку можна знизити ефективну температуру на 10 °C тунельною вентиляцією (тварини відчуватимуть як +25 °C), а потім увімкнути випарне охолодження й знизити температуру в приміщенні до належної комфортної температури, залежно від віку і ваги тварин.

Перевага тунельної і поперечної вентиляції ще і в тому, що вологе повітря від випарних касет досить швидко виводиться з приміщення, забираючи з собою спеку і не встигаючи підвищити відносну вологість повітря до критичного рівня.

У ключечниках досягти належного охолодження свиней швидкістю руху повітря вкрай витратно. Тому основний ефект охолодження можна створити тільки зниженням температури повітря в приміщенні за допомогою випарного охолодження.

В основному система вентиляції в ключечниках складається зі стінних припливних клапанів і витяжних шахт, а як випарне охолодження застосовують касети або систему туманоутворення.

Нагадаємо, для ефективної роботи всього свинарника потрібно, щоб контролери вентиляції скоординовано були пов’язані з системою обігрівання.