Коли енергоефективні вентилятори в пташнику ‒ не найкращий вибір
Вентилятори в тваринницьких приміщеннях призначені для різних цілей. Деякі з них енергоефективні, деякі стійкі до тиску. Для підтримання найвідповіднішого клімату, благополуччя тварин і досягнення високої продуктивності надзвичайно важливо вибрати правильний баланс енергоефективності та стабільності тиску.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
У багатьох випадках вибір енергоефективного вентилятора правильний, бо він створює достатній тиск та економить енергію протягом усього строку експлуатації.
Однак у деяких ситуаціях використання енергоефективних вентиляторів недоцільне через потребу високого тиску. Цей сценарій можливий у дуже довгому приміщенні з багатьма перешкодами або коли птиці для охолодження потрібна висока швидкість повітря.
Наприклад, для пташника завдовжки 140 м із необхідною швидкістю повітря 3,5 м/с потрібно 75 Па. Для пташника потрібна система, в якій вентилятори зможуть витягувати 460 000 м³/год. Потужність повітряного потоку кожного енергоефективного вентилятора BF 55 ‒ 35 000 м³/год. Щоб забезпечити приблизний обсяг повітря, що витягується на годину, потрібно 13 вентиляторів (455 000 м³/год).
Потужність повітряного потоку кожного вентилятора BF 55 зі стабільним тиском сягає 58 000 м³/год. Для забезпечення необхідного обсягу повітря, що витягується на годину, потрібно 8 вентиляторів (58 000 м³/год).
Нагадаємо, вирощування птиці може бути успішним за правильних параметрів мікроклімату.